Atok Yayınları

Atokyayinlari
 • Taştaki Türkler

  Türk kültür tarihiyle ilgili önemli konulardan biri karşılaştırmalı çalışmaların eksikliğidir. Bu eksiklik önemli ölçüde "Sibirya'dan Anadolu'ya Taştaki Türkler" adlı eserle doldurulmuştur.

  Devamı...
 • Saymalı Taş

  Kaya resimlerinden damgalara, damgalardan alfabeye geçişin belge kitabı.Saymalıtaş - Gökyüzü Atları ile Türk Tarihi'nin mitolojik dönemlerine uzanan veriler, yolculuklar, bilimsel etiğe uygun olarak sunulmaya çalışılmıştır.

  Devamı...
 • Damgaların Göçü

  Yıllardır "Taştaki Türkler"in izini süren Servet Somuncuoğlu, ''Sibirya'dan Anadolu'ya Taştaki Türkler'', Saymalıtaş - Gökyüzü Atları '' adlı iki muhteşem eserden sonra ''Damgaların Göçü -Kurgan'' kitabı ile Anadolu arkeolojisinin en önemli keşiflerinden birine imza attı.

  Devamı...

Eski Türk Yazıtları'nın Gizemi Aralanıyor

Son 5-10 yıl içerisinde Türkiye’de, Anadolu’nun çeşitli yerlerinde, çoğunluğu kaya resmi alanlarında olmak üzere, Eski Türk oyma (runik) yazılı yazıtlar bulundu. Bu yazıtlar ve bulundukları kaya resmi alanları, özellikle de Ankara’nın Güdül ilçesi Salihler köyü çevresinde bulunanlar, TRT televizyonunda yapımcı-yönetmen ve araştırmacı, rahmetli Servet Somuncuoğlu tarafından hem televizyon belgeselleri hem de kitap yayımlarıyla kamuoyuna duyurulup tanıtılmıştı.

Devamı...

Belgeseller ve Tv Programları

Not: Bazı Videolar 3 ve 5 bölümden oluşmaktadır.

Spor Sitesi - Spor Meydanı Köşe Yazıları - Köşe Yazarları